Uwaga

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej tytułem niewłaściwego zrozumienia materiałów zamieszczonych na tym portalu. Wszystkie informacje i porady mają charakter edukacyjny, a nie żadną formę leczenia. Artykuły nie mogą zastąpić wizyty u lekarza. Przed przystąpieniem do autoterapii należy skonsultować się ze specjalistą.

wtorek, 12 czerwiec 2018 06:18

Wprowadzenie do Huny (02)

Napisał
Na zdjęciu Napali Coast - wybrzeże wyspy Kauai, skąd pochodzi Huna Kahili organizacji Aloha International Na zdjęciu Napali Coast - wybrzeże wyspy Kauai, skąd pochodzi Huna Kahili organizacji Aloha International

Ludzie od wieków wierzą w czary i wyznają religie.

Nauka akademicka, która przez wieki znajdowała się w rękach kościoła katolickiego, skutecznie odcięła swoim mieczem prawie wszystko, co pochodziło z ludowych źródeł, przynajmniej na poziomie oficjalnym.

W ten sposób wrzucono wszystkie przekazy szamańskie do jednego, wielkiego worka zabobonów.

Dzisiaj, na gruncie mentalności europejskiej, uwarunkowanej przez wiarę chrześcijańską i wiedzę akademicką, chcąc podejmować się takich rzeczy, jak Huna, traktujemy to jako coś, co kwalifikuje się do kategorii wierzeń.

Trudno jest, wielu osobom, jak mnie było na początku, podejść do Huny jako do czegoś, co nie wymaga przyjmowania niczego dogmatycznie. Sądzę, że może to stać się największą barierą dla każdego, kto zechce po nią sięgnąć.

Nie przekroczył jej nawet człowiek, który rozsławił słowo "huna" na całym świecie - Max Freedom Long. Do dzisiaj, moim zdaniem, ok. 80% ludzi, którzy coś o Hunie słyszeli, opiera się na książkach Longa, który nie głosił prawdziwego, hawajskiego szamanizmu, ale system, właśnie zasadzający się na wyznaniu wiary w boskie, istniejące poza nami, gdzieś w kosmosie "Wyższe Ja".

Ktoś, kto czerpał informacje z tych publikacji, właściwie, to nie ma zielonego pojęcia o tym, czym Huna jest naprawdę. Są tam, co prawda, pewne elementy bliskie oryginałowi, ale jest ich tak niewiele i są tak nieistotne, że mamy, w istocie, dwie Huny - jedną zreligizowaną i drugą szamańską, tę prawdziwą, wywodzącą się ze środowiska Serge’a Kahili Kinga i Aloha International.

Prezentuję tu Hunę Kahili - słowo "Kahili" jest nazwiskiem rodziny z wyspy Kauai, która przekazała Serge’owi Kingowi i jego ojcu wiedzę autentycznie hawajską.

Dzisiaj, tak naprawdę, nie ma specjalnie wyjścia - ktoś, kto chce mieć jakiekolwiek pojęcie o Hunie, musi zaczerpnąć z tradycji Aloha International, chyba że przebywa na Hawajach i uczy się od jakiegoś kahuny. Żaden, bowiem, poza Serge’m Kahili Kingiem, nie uczy otwarcie i na całym świecie, nie promuje też wiedzy przez książki.

Jeżeli Czytelnik czytał M. F. Longa, to w cyklu tekstów mam dla niego do zaoferowania coś innego. Pragnę, aby zapomniał na ten czas o wszystkim, co zapamiętał, lub, przynajmniej, żeby nie utożsamiał tego, czego się dowiedział z tym, czego się dowie. To są dwie różne "Huny", o diametralnie różnym charakterze.

Zanim przejdziemy do szczegółów Huny Kinga, wymieńmy najważniejsze, z mojego punktu widzenia, różnice z "Huną" Longa:

  • wg Longa Wyższe Ja, Aumakua znajduje się poza ciałem i łączy się z nami czymś w rodzaju sznura - u Kinga nie ma takich koncepcji, nie ma wiary w istniejące poza nami osobiste bóstwo
  • "Huna" Longa wymaga, tym samym, wiary w Wyższe Ja, podczas gdy Huna Kinga w pełni opiera się na doświadczeniu
  • "Huna" Longa została stworzona przez niego samego, z połączenia strzępów hawajskiej tradycji, elementów psychologii, teozofii i okultyzmu oraz religii zachodniej (głównie chrześcijaństwa) - Huna Kinga to przekaz rodzinny z wyspy Kauai
  • zwolennicy "Huny" Longa dobrze zrobią, kiedy wezmą pod uwagę fakt, że autor poczytnych książek popełnił samobójstwo, co świadczy ujemnie o promowanej przez niego nauce - z kolei Huna Kinga jest nieustannie potwierdzana (także przeze mnie, moich klientów, kursantów i tysiące ludzi na całym świecie) jako narzędzie, i to nierzadko spektakularnego, uzdrawiania
  • "Huna" Longa pełna jest opętań i egzorcyzmów, "zjadających towarzyszy" (wielu w Polsce, ale i na pewno na świecie realizuje takie praktyki pod płaszczykiem Huny, a nawet usług bioenergoterapii, sam spotkałem dwie takie osoby a słyszałem o większej ilości; padłem też ofiarą takiej szarlatanerii) - w Hunie Kinga nie ma gromienia duchów, odcinania wampirów astralnych, zło jest depersonifikowane a nie personifikowane (jako diabły, szatany, demony, wampiry, upiory zmarłych)

Na łamach Ezotera pragnę pokazać czym jest Huna Kinga taką, jaką ją od lat stosuję, co może kłócić się z wieloma poglądami i działalnością osób, które nazwy "Huna" używają do określania nią tego, co i nieautentyczne, i szkodliwe.

Informacje o systemie, który prezentuję, Czytelnik może poszerzyć przez takie książki Serge’a Kahili Kinga, jak "Szaman miejski", "Bądź mistrzem ukrytego ja", "Natychmiastowe uzdrawianie".

Poznaj prawdziwą Hunę, bo tylko ona przynosi prawdziwe korzyści!

==

Tekst powstał dla strony www.Ezoter.pl

Czytany 528 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 czerwiec 2018 06:13
Paweł Karwat

www.MuninSzaman.pl - Huna: usługi indywidualne, uzdrowicielskie, na dystans, kursy online i lokalne. Twórca i właściciel Naturonetu.

Nazywam się Munin (Paweł Karwat) i zajmuję się Huną - tak dla własnych celów, jak i w usługach dla Klientów oraz w nauczaniu. Jestem uczestnikiem Projektu Aloha organizacji Aloha International (zobacz wpis do katalogu nauczycieli i terapeutów Huny w Europie) założonej przez Serge'a Kahili Kinga, autora książek o Hunie popularnych na całym świecie, jak "Szaman miejski", "Bądź mistrzem ukrytego ja" czy "Natychmiastowe uzdrawianie". Swoje doświadczenia rozwijałem przez wiele lat, zarówno pracy nad sobą, jak z Klientami. Poznawałem wiele różnych metod, także z zakresu medycyny naturalnej i psychotroniki polskiej. Jestem także autorem książki o Hunie pt. "Ho'oponopono. Wprowadzanie wewnętrznej harmonii". Współpracuję z Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego "HOLISTYKA" w Lublinie. Prowadzę nieprzerwanie usługi uzdrowicielskie od 2012 roku.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.