Uwaga

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej tytułem niewłaściwego zrozumienia materiałów zamieszczonych na tym portalu. Wszystkie informacje i porady mają charakter edukacyjny, a nie żadną formę leczenia. Artykuły nie mogą zastąpić wizyty u lekarza. Przed przystąpieniem do autoterapii należy skonsultować się ze specjalistą.

środa, 09 maj 2018 11:21

Zindywidualizowana nauka uzdrawiania

Napisał

Nauka uzdrawiania u każdego nauczyciela jest inna.

Tworzenie jednego systemu i twierdzenie, że jest on najlepszy dla wszystkich, jest błędem. Wiedza stale się rozwija i nikt nie ma kompetencji, żeby uznawać swój sposób pracy za najwybitniejszy i taki, jaki każdy powinien stosować.

Kiedy masz już nauczyciela, postępuj zgodnie z jego wskazówkami. Praktyki nie działają przypadkowo, za podanymi Ci metodami stoi wiedza i sukcesja adeptów.

Nauczanie uzdrawiania zaczyna się najczęściej od rozwoju postrzegania. Częścią tego jest praca z ograniczającymi przekonaniami.

Większość tego, czego się nauczyliśmy od innych ludzi, nie będących specjalistami, to ograniczające koncepcje. Odnoszą się one do życia, śmierci, tego, co jest możliwe, do naszego ciała, do tego, co się powinno robić, a czego robić nie powinno się nigdy.

Tylko puste naczynie można wypełnić. Nauczyciele pracują nad oczyszczeniem świadomości i podświadomości ucznia. Podają mu metody rozwoju świadomości, jak techniki koncentracji czy introspekcji albo wizualizacji aury, podają też czasami pewne ogólne zasady do rozważenia, odnoszące się do sposobu bycia.

Uczniowie nawiązują lepszy kontakt z otoczeniem poprzez zmysły, uczą się relaksować i docierać świadomością do swojego ciała.

Pewne praktyki można uznać za wstępne i stosuje się je niemalże wszędzie.

  • relaksacja: nauczyciele prowadzą uczniów w praktykach uwalniających od napięcia fizycznego, emocjonalnego, mentalnego, duchowego, co przywraca dobre samopoczucie i otwiera na naukę
  • koncentracja: skupienie na jednym przedmiocie, różne formy jednopunktowego skupienia, ma to znaczenie dla poprawy jakości percepcji
  • wizualizacja: obserwacja aury, wnętrza ciała, praca z kolorami, z wyobrażeniami
  • odczuwanie wrażeń: wyczuwanie energii między dłońmi, w pewnej odległości od własnego ciała lub ciała partnera w ćwiczeniach, tworzenie tzw. kuli energetycznej i podobne

Bywa, że kilka elementów rozwija się w jednym ćwiczeniu.

Każdy nauczyciel ma w mniejszy lub większy sposób autonomiczną metodę i wskazuje swoistą ścieżkę. Powinna być ona oczywiście dostosowana do ucznia.

Nie zapominajmy jednak, że kiedy w grę wchodzi zawodowe uzdrawianie, musimy trzymać się wykładni naukowej, odrzucając wszelki subiektywizm i synkretyzm.

W relacji nauczyciel-uczeń podstawą relacji jest charakter. Tak jak nauczyciel pasuje do ucznia, wiedza, jaką nauczyciel mu przekazuje również pasować będzie uczniowi pod względem energetycznym i mentalnym.

Dlatego też nie sposób nauczyć się uzdrawiania poprzez książkę czy kurs DVD. Istnieje wiele metod i różne charaktery, temperamenty, jak i problemy do rozwiązania.

Tylko indywidualna relacja nauczyciel-uczeń może zagwarantować rzeczywisty postęp. Wszelkiego rodzaju pomoce dydaktyczne bez tej relacji będą nie tylko, że nieskuteczne, ale i szkodliwe, wnosząc pomieszanie i podbudowując ego.

Czytany 634 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 maj 2018 11:25
Paweł Karwat

www.MuninSzaman.pl - Huna: usługi indywidualne, uzdrowicielskie, na dystans, kursy online i lokalne. Twórca i właściciel Naturonetu.

Nazywam się Munin (Paweł Karwat) i zajmuję się Huną - tak dla własnych celów, jak i w usługach dla Klientów oraz w nauczaniu. Jestem uczestnikiem Projektu Aloha organizacji Aloha International (zobacz wpis do katalogu nauczycieli i terapeutów Huny w Europie) założonej przez Serge'a Kahili Kinga, autora książek o Hunie popularnych na całym świecie, jak "Szaman miejski", "Bądź mistrzem ukrytego ja" czy "Natychmiastowe uzdrawianie". Swoje doświadczenia rozwijałem przez wiele lat, zarówno pracy nad sobą, jak z Klientami. Poznawałem wiele różnych metod, także z zakresu medycyny naturalnej i psychotroniki polskiej. Jestem także autorem książki o Hunie pt. "Ho'oponopono. Wprowadzanie wewnętrznej harmonii". Współpracuję z Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego "HOLISTYKA" w Lublinie. Prowadzę nieprzerwanie usługi uzdrowicielskie od 2012 roku.

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.