Regulamin

Uwaga

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej tytułem niewłaściwego zrozumienia materiałów zamieszczonych na tym portalu. Wszystkie informacje i porady mają charakter edukacyjny, a nie żadną formę leczenia. Artykuły nie mogą zastąpić wizyty u lekarza. Przed przystąpieniem do autoterapii należy skonsultować się ze specjalistą.

poniedziałek, 08 styczeń 2018 11:00

Uzdrawianie naukowe - jak to powinno wyglądać

Napisał

Nauka to ogląd i opis tego, co dane. Co my tutaj mamy? Mamy trzy rzeczy: ogląd, opis i przedmiot oglądany i opisywany.

A dowodzenie? Dowodzenie nie jest jedynym sposobem uzasadniania twierdzeń - rzekł kiedyś mój profesor od logiki.

Sądów empirycznych się nie dowodzi. To one stanowią podstawę dla wszelkich dowodów.

W nauce medycyny psionicznej chodzi zatem o sądy empiryczne. Są to zdania o przedmiocie, które płyną z doświadczenia, z oglądu.

Powiedzmy sobie zatem szczerze na samym początku: potrzebujemy PRZEDMIOTU, który będzie pozwalał się obserwować (i potem opisywać). Co powinno być tym przedmiotem w naukowym uzdrawianiu?

I tutaj znajduje się clou problemu. Psychotronika mówi: oddziaływania na odległość, to jest przedmiotem jej badań. Co to za przedmiot? Jakiego rodzaju są to wpływy? Jaką metodą mamy do obserwować? I tak pojawiła się nauka-widmo, czyli psychotronika, której nie uznają - na całe szczęście, w takiej przynajmniej postaci, w jakiej jest - autorytety naukowe w naszym kraju (w większości innych chyba podobnie).

Jeśli medycyna psioniczna ma być analogiczna do medycyny akademickiej, to ta druga nie zajmuje się obserwacją żadnych wpływów, ale prosto i bezpośrednio danego przedmiotu postrzegania - ciała. No i medycyna psioniczna także zajmuje się ciałem. Koniec-kropka. Mamy już przedmiot.

Po przedmiocie wyróżnia się w nauce aspekt. Jest to strona przedmiotu. Jedna nauka nie może badać ciała w każdym aspekcie. To powoduje, że istnieje wiele nauk medycznych.

Medycyna psioniczna zajmuje się ciałem w aspekcie jego bioenergii albo bardziej potocznie ciałem energetycznym. Ciało energetyczne to ta część organizmu, która charakteryzuje się takimi właściwościami, jak aura, czakry, kanały energii, energetyczne matryce narządów.

Nauka do istnienia poza przedmiotem materialnym i formalnym potrzebuje mieć swoją metodę. Co jest metodą medycyny psionicznej? Wspomniana wcześniej obserwacja.

CIAŁO ENERGETYCZNE PODDAJE SIĘ BEZPOŚREDNIEJ OBSERWACJI (bez potrzeby używania przyrządów, jak jakieś wątpliwe fotografie kirlianowskie), NAOCZNIE.

Jak tego dowieść? Wracamy do początku: sądów empirycznych, czyli opisów obserwacji się NIE DOWODZI. Kto o tym nie wie, zasługuje na dwóję z logiki i metodologii naukowej.

To po prostu widać, tak jak każdy inny przedmiot zmysłowy. I tyle. Nie ma dyskusji. Niczego nie potrzeba udowadniać, tylko widzieć i opisywać (jak w "Inwokacji" Pana Tadeusza).

Pozostał jeszcze cel: cel nauki jest zawsze teoretyczny. Celem medycyny psionicznej jako nauki (bo jest to także nazwa opartej na niej sztuki) jest wiedza o ciele energetycznym jako czynniku zachowania i przywracania zdrowia (medycyna psioniczna jest medycyną, gałęzią wyspecjalizowaną, a nie ogólną, jak np. psionika, której celem byłoby pozyskanie po prostu maksymalnej wiedzy o ciele energetycznym).

I tak oto naszkicowałem problem jak powinno wyglądać naukowe uprawianie medycyny psionicznej. Potrzeba po prostu zacząć to robić. Do tego potrzebni są ludzie, którzy wspólnie usiądą i zaczną obserwować oraz opisywać to, co widzą - ciało energetyczne.

Można je zobaczyć jak wszystko inne - wystarczy skupić wzrok na obwodzie ciała fizycznego, w bliskiej przestrzeni, żeby dostrzec emanacje energetyczne.

Oko może potrzebować trochę czasu, zanim się dobrze dostroi do jego widoku, ale jest to coś, co osiągnąć może każdy, bez żadnych ćwiczeń i wtajemniczeń.

Obserwacje należy powtarzać i wymieniać uwagi, doświadczenia, porównywać je w grupach i tak tworzyć naukę, która może zmienić nie do poznania - mam nadzieję, że na lepsze - cały świat.

Czytany 42 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 styczeń 2018 11:05
Paweł Karwat

www.MuninSzaman.pl - uzdrawianie metodami Huny na odległość

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.