Uwaga

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej tytułem niewłaściwego zrozumienia materiałów zamieszczonych na tym portalu. Wszystkie informacje i porady mają charakter edukacyjny, a nie żadną formę leczenia. Artykuły nie mogą zastąpić wizyty u lekarza. Przed przystąpieniem do autoterapii należy skonsultować się ze specjalistą.

wtorek, 13 marzec 2018 06:45

Usuwanie metali ciężkich z organizmu

Napisał

Zatrucia spowodowane czynnikami środowiskowymi mają tendencję wzrostową i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to poprawić.

Wręcz przeciwnie. Z każdej strony jesteśmy atakowani "chemią", bez której nie wyobrażamy sobie codziennej egzystencji.

Metale ciężkie kumulują się w organizmie całymi latami, dlatego trudno jest powiązać choroby z ich obecnością. Do objawów tych należą:

 • pogarszające się samopoczucie
 • obniżenie formy (fizycznej i psychicznej )
 • przewlekłe zmęczenie
 • zaburzenia snu
 • bóle i zawroty głowy
 • rozdrażnienie
 • słaba pamięć i koncentracja
 • dezorientacja
 • nadmierne wypadanie włosów
 • szybkie starzenie
 • choroby układu krążenia
 • duszności
 • uporczywy kaszel
 • podrażnienia oczu i nosa
 • problemy z płodnością
 • depresja i inne choroby przypominające psychiczne
 • bóle mięśniowo-stawowe
 • odwapnienie kości
 • dolegliwości żołądkowo-jelitowe
 • choroby neurologiczne  (niedowłady, SM, autyzm, Alzheimer, Parkinson)
 • nowotwory

Jeśli do organizmu dostaną się szkodliwe substancje  (kadm, rtęć, ołów, arsen, azbest, tlenek węgla, fosforany organiczne, formaldehyd, produkty naftowe), niesie to ze sobą duże ryzyko dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Poprzez gromadzenie się, na przykład w narządach miąższowych potrafią doprowadzić do ich uszkodzenia. Najczęściej atakowane są wątroba, nerki i mózg.

Szczególnie narażonymi osobami na zatrucie są osoby, które mają stały kontakt z tymi związkami: pracujące w przemyśle (cementowym, azbestowym, szklarskim, hutnictwie, rafinerii ropy naftowej, przy produkcji tworzyw sztucznych, chemii gospodarczej, środków ochrony roślin, nawozów, wyrobów z gumy..) czy rolnictwie. Niebezpieczne mogą być również zanieczyszczenia pochodzące ze środowiska (gleba, woda, powietrze), które dostają się do naszego organizmu przez układ pokarmowy (skażony pokarm, woda), oddechowy lub nawet skórę. Negatywne wpływ posiadają także plomby dentystyczne (amalgamatowe), farby, leki, sprzęt kuchenny (np. teflonowe patelnie), środki czystości, kosmetyki.

Istnieją naturalne sposoby, które pomagają wyeliminować toksyczne substancje z organizmu.

Niektóre z nich to:

 1. DMSA (kwas dimerkaptobursztynowy). Stosuje się go jako środek odtruwający w zatruciach ołowiem i rtęcią. Usuwa rtęć z całego ciała, z wyjątkiem mózgu.
 2. Kolendra. Liście kolendry mają zdolność wiązania toksycznych metali ciężkich i usuwania ich z organizmu (nawet z mózgu). Doskonale radzi sobie z rtęcią, ołowiem, aluminium. Dla lepszego efektu, warto łączyć ją z pietruszką.
 3. Węgiel aktywowany. Chyba najtańszy sposób na usunięcie metali ciężkich i innych toksyn z organizmu. Ważne, żeby używać go tylko między posiłkami i nigdy razem z innymi suplementami. Stosować 2-3 tygodnie po 20g dziennie.
 4. Modifilan. Mało znany środek, którego głównym składnikiem są algi, opracowany przez rosyjskich naukowców po katastrofie w Czarnobylu. Usuwa metale ciężkie, ale posiada także inne cenne właściwości: przeciwnowotworowe i leczące tarczycę.
 5. Glutation. Niezbędny do eliminacji metali ciężkich. Jest białkiem, który występuje we wszystkich organizmach żywych oraz naszym naturalnym, najsilniejszym związkiem służącym do odtrucia. Rozkłada toksyny, oczyszcza organizm z metali ciężkich, a także pełni funkcje przeciwutleniacza i stymulatora  układu immunologicznego.
 6. Spirulina. Jest niezwykle wartościowym "superfood", jednak trzeba zwracać uwagę na producenta, żeby sobie zamiast pomóc, nie zaszkodzić. Posiada wiele wspaniałych właściwości, dlatego warto przeprowadzić taką spirulinową kurację, podczas której także zostaną usunięte metale ciężkie i inne toksyny.
 7. Chlorella. Musi pochodzić z miejsc ekologicznych. Wychwyci z organizmu wszystkie metale ciężkie i toksyny. Posiada niebywałą zdolność łączenia się ze zbędnymi związkami obecnymi w naszym organizmie. Konieczna jest dłuższa kuracja, nawet do 2 lat.
 8. Rośliny neutralizujące substancje toksyczne, które posiadają barwniki antocyjanowe (od buraczkowej do czarnej):  czarna porzeczka, borówka czernica, ciemne winogrona, jeżyny, aronia, czarny bez.
 9. Rośliny czyszczące krew: ziele fiołka trójbarwnego, liść pokrzywy, liść brzozy, korzeń łopianu, ziele dziurawca, korzeń mniszka, liść orzecha włoskiego czy ziele krwawnika.
 10. Zeolit. Ten minerał wulkaniczny jest pogromcą substancji toksycznych. Zwalcza wiele chorób i świetnie oczyszcza organizm. Jest znanym absorbentem metali ciężkich, toksyn, radionuklidów i drobnoustrojów. Należy zwrócić uwagę aby zawierał co najmniej 80-95% klinoptylolitu.

 

Czytany 893 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 marzec 2018 06:51
Paweł Karwat

www.MuninSzaman.pl - Huna: usługi indywidualne, uzdrowicielskie, na dystans, kursy online i lokalne. Twórca i właściciel Naturonetu.

Nazywam się Munin (Paweł Karwat) i zajmuję się Huną - tak dla własnych celów, jak i w usługach dla Klientów oraz w nauczaniu. Jestem uczestnikiem Projektu Aloha organizacji Aloha International (zobacz wpis do katalogu nauczycieli i terapeutów Huny w Europie) założonej przez Serge'a Kahili Kinga, autora książek o Hunie popularnych na całym świecie, jak "Szaman miejski", "Bądź mistrzem ukrytego ja" czy "Natychmiastowe uzdrawianie". Swoje doświadczenia rozwijałem przez wiele lat, zarówno pracy nad sobą, jak z Klientami. Poznawałem wiele różnych metod, także z zakresu medycyny naturalnej i psychotroniki polskiej. Jestem także autorem książki o Hunie pt. "Ho'oponopono. Wprowadzanie wewnętrznej harmonii". Współpracuję z Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego "HOLISTYKA" w Lublinie. Prowadzę nieprzerwanie usługi uzdrowicielskie od 2012 roku.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.