Uwaga

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej tytułem niewłaściwego zrozumienia materiałów zamieszczonych na tym portalu. Wszystkie informacje i porady mają charakter edukacyjny, a nie żadną formę leczenia. Artykuły nie mogą zastąpić wizyty u lekarza. Przed przystąpieniem do autoterapii należy skonsultować się ze specjalistą.

niedziela, 11 marzec 2018 10:38

Kategorie świadomości

Napisane przez Serge Kahili King

Po latach uważnej analizy tego, co ogólnie uważa się za "stany czuwania" i "stany snu", doszedłem do wniosku, że cały czas śnimy, nawet gdy jesteśmy całkowicie rozbudzeni.

W tym momencie mówię tylko, że w tym samym czasie, gdy mamy do czynienia z życiem na jawie, mamy także inne sny. Należy również zauważyć, że o to mi chodzi, iż wyobrażenia i marzenia są identyczne. Nie oznacza to, że sny są "tylko" wyobrażeniami, ale to, że wyobrażanie sobie jest śnieniem.

Kiedy w pełni koncentrujemy się na tym, co zwykle uważamy za nasze środowisko zewnętrzne, nie jesteśmy świadomi tych innych snów, które się toczą. Kiedy puścimy ten ścisły cel, sny te przenikają do naszej świadomości, czasami jako krótka myśl o rzeczach niezwiązanych z tym, gdzie jesteśmy i co robimy. Czasami pojawiają się jako bogate marzenia, które istnieją jednocześnie z naszymi czynnościami na jawie, a czasami jako kompletne scenariusze, które nakładają się na nasz świat zewnętrzny, lub nawet odciągają nas od niego. W rzeczywistości, jeśli ostrość zewnętrzna jest wystarczająco ciasna, automatycznie przełączymy się w stan snu. Jest to podstawa wielu technik medytacji i hipnozy, i jest to powód, dla którego piloci uczą się "odbijać" swoje skupienie podczas oglądania obiektów na ziemi, aby nie wpadali w trans, gdy skupiają się tylko na jednej rzeczy.

Studiując sny i marzenia, uznałem za użyteczne klasyfikowanie świadomości w kategoriach trybu A, trybu B i trybu C.

Tryb jest stanem świadomości obudzonej z otwartymi oczami.

A1: Świadomość i / lub uwaga na temat środowiska.

Przykład: Rozglądaj się, gdziekolwiek jesteś, odczytując to.

A2: Otwórz oczy i myśl o czymś, co ma mniej lub wcale nie ma świadomości środowiska. Obejmowałoby to marzenie z otwartymi oczami.

Przykłady: czytanie książki, prowadzenie samochodu podczas planowania imprezy lub po prostu fantazjowanie.

A3: Oczy otwierają się i wyczuwasz coś, co nie jest fizycznie obecne. Obejmowałoby to stany otwartej hipnozy oczu, różne rodzaje wizji, niektóre rodzaje lunatyków i wykorzystywanie form myślenia. Doświadczenia są często nazywane halucynacjami, ale nie podoba mi się to słowo, ponieważ oznacza chorobę psychiczną, a stan ten może być doświadczany przez doskonale zdrowych ludzi.

Przykłady: Dźwięki, które niektórzy ludzie słyszą na starożytnych polach bitew; aktorzy na scenie używający wyimaginowanych rekwizytów; osoby hipnotyczne, które wchodzą w interakcję z przedmiotami i ludźmi, których nikt inny nie może zobaczyć, wizjami niektórych osób z innych czasów i miejsc.

Tryb B to stan świadomości na jawie z zamkniętymi oczami.

B1: Świadomość i / lub uwaga na temat środowiska.

Przykłady: Zamknij oczy i ustal, skąd dochodzi dźwięk; lub zamknij oczy i dotknij czegoś i zorientuj się, co to jest, nie patrząc na to.

B2: Oczy zamknięte i myśl o czymś, co ma mniej lub wcale nie ma świadomości środowiska. Obejmowałoby to hipnozę zamkniętą w oczach, zamknięcie oczu z przewodnikiem, zapamiętywanie zdarzenia i pewne rodzaje medytacji.

Przykład: Zamknij oczy i wyobraź sobie, że spacerujesz po Disneylandzie z Myszką Mickey, niezależnie od tego, czy kiedykolwiek tam byłeś, czy nie.

B3: Stan zamkniętych oczu, który zwykle poprzedza sny, ale który może być również użyty do pewnych rodzajów medytacji. Może zawierać niewyraźne obrazy i rozproszone myśli, wyraźne obrazy i inne percepcje zmysłowe, które nie są częścią środowiska zewnętrznego, sekwencji snów i nagłych spostrzeżeń. Różni się ona jedynie od pełnego stanu snu / śnienia przez ciągłą świadomość i połączenie ze środowiskiem zewnętrznym, jednak niewielkie. Często nazywany jest stanem hipnagogicznym, ale nie podoba mi się to słowo, ponieważ jest zbyt niejasne i ograniczone.

Przykład: 1/26/16 - Podczas gdy byłem bardzo świadomy zamykania moich oczu, pojawił się nagły, bardzo wyraźny obraz kobiety trzymającej dużą tacę z pieczonym kurczakiem i ziemniakami i dającej mi pytające spojrzenie. "Co to jest?" Zapytałem. "Zamówiłeś to", powiedziała. "Nie, nie zrobiłem tego," odpowiedziałem. "Nie jem ziemniaków". Nie powiedziała nic więcej i po prostu zniknęła.

Tryb C jest pełnym stanem zamkniętym, stanem snu / śnienia.

C1: Wymarzone doświadczenia, które są mylące i niejasne.

Przykład z mojego wymarzonego dziennika 5/10/73: "Jestem częścią dziwnej rodziny, ktoś przychodzi do drzwi, Dion zajął się pokazaniem (?) I badam go krótko dla żartu (?) Kobieta podchodzi do drzwi poprosić nas, abyśmy gdzieś poszli, aby komuś pomóc, ale zostaliśmy uprzedzeni, że to pułapka, reszta rodziny ma problem z założeniem spodni, dopóki ich nie wyprostuję.) Jeden gruby dzieciak z khakimi jockami prawie ukrytymi (?)"

C2: Doświadczenia snów, które są wyraźne i wydają się mieć wewnętrzną spójność, choć mogą być dziwne w porównaniu do trybu A.

Przykład z mojego wymarzonego dziennika 7/4/81: "Chińska pomocniczka potrzebuje mojej pomocy: młody chłopiec uciekł nie wiedząc, że jest następcą tronu, kryminał go ściga z powodu czegoś, co ma. Jeszcze bardziej konieczne staje się znalezienie chłopca, będącego nieświadomym cesarzem, który złapie chłopca i zaraz go skrzywdzi, gdy ja pojawię się jako Superman i wyrwę go z rąk przestępców.

C3: Marzenia wyjątkowo żywe. Wydaje się, że wskazuje to na znacznie większy stopień koncentracji.

Przykład z mojego dziennika marzeń 4/29/73: "Kopanie w suchym korycie rzeki. Najpierw znajduję jaspis, potem gigantyczne bryły ametystu i inne ... Trzech mężczyzn zatrzymuje się, by dołączyć do mnie i zacząć wycinać klejnoty, wkraczając na moje kawałki (jasne i z silnym zmysłem dotyku)".

www.Huna.org

Czytany 673 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 11 marzec 2018 10:48

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.