Uwaga

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej tytułem niewłaściwego zrozumienia materiałów zamieszczonych na tym portalu. Wszystkie informacje i porady mają charakter edukacyjny, a nie żadną formę leczenia. Artykuły nie mogą zastąpić wizyty u lekarza. Przed przystąpieniem do autoterapii należy skonsultować się ze specjalistą.

sobota, 03 marzec 2018 11:27

Medytacja - Twój jedyny informator

Napisał

Czym jest życie? Co jest właściwe, a co niewłaściwe?

Kim jestem? Jak mam żyć?

Takie i inne pytania są pytaniami największej wagi. Bez poznania odpowiedzi na nie jesteśmy bezradni.

Jeżeli nie wiesz czym jest życie, nie wiesz jak je chronić, jak odpowiednio o nie dbać, jak je uzdrawiać i leczyć.

Nie wiedząc kim jesteś, nie wiesz co jest dla Ciebie właściwe, czego chcesz, jakie są Twoje preferencje, co jest prawdą o Tobie a co nie.

Nie masz wtedy zielonego pojęcia jak żyć - jakie plany układać, z kim się związać, nie wiesz też co się z Tobą stanie po śmierci ciała.

Bez medytacji jesteśmy pogrążeni w ignorancji. I nie ma innej drogi do poznania prawdy, niż medytacja.

Przy czym pojmuje się medytację różnorako, niekoniecznie w sposób zdrowy i odpowiednio skuteczny.

Jeśli medytujesz, ale nie jesteś nastawiony na poznawanie, tylko chcesz działać, coś zmieniać, wykonywać jakieś instrukcje, to niewielki z niej pożytek.

Właściwa medytacja to, po prostu, akt autokontemplacji, to obserwowanie swojego ja i wnikanie głęboko do jego jądra.

Początkowo zaczniesz postrzegać swoje ego - wytwór umysłu, ale stopniowo będzie ono rozpuszczać się i docierać będziesz do jaźni, prawdziwego siebie.

Z jaźni przychodzić zacznie mądrość rozróżniająca, moc, przewodnictwo duchowe (intuicja), moralność, oświecenie i wtajemniczenie.

Otworzy się przed Tobą jedyna ścieżka, bo ścieżka jest tylko jedna, tak jak prawda.

Bez medytacji jesteśmy zagubieni, nawet w swoich czakrach i kanałach, w ciałach subtelnych. Można dysponować zdolnościami psychotronicznymi, i być zarazem osobą światową, skrajnie nieświadomą własnej jaźni, a co się z tym wiąże tak czy inaczej zdemoralizowaną i szkodliwą dla otoczenia.

Bez medytacji w Twoim sercu żyje świat - świat, który i tak jest zmienny, nietrwały, zjawiskowy. Ego nadaje mu, jednak, pozorną trwałość, z którą się utożsamiasz.

I nieważne, czy jest to gruby świat ciał fizycznych, czy subtelny ciał energetycznych.

Można być bioenergoterapeutą mającym umiejętności, i zarazem gburem, zarozumialcem i egocentrykiem.

Niektórzy sądzą, że mając jakieś tam zdolności, są nobilitowani, stają się święci. Medytacja potrzebna jest każdemu, bez względu na jego poziom rozwoju. Bez niej upadamy, i upadamy tym niżej, im wyżej się wspięliśmy.

W medytacji nie ma nad Tobą mistrza, przewodnika, znika każdy zewnętrzny autorytet. Jesteś sam ze sobą. Nie ma nad Tobą innej głowy. Nikną wszystkie nazwy, systemy, techniki, cały ten zewnętrzny, światowy gwar.

Stajesz się absolutnie odrębny. Doświadczasz tego, co nazywa się transcendencją - przekraczasz własne ciało i umysł oraz ciała i umysły innych. Nie rozpuszczasz się w niebycie ani jakimś absolucie - docierasz do siebie, odnajdujesz się, jako indywidualną jaźń, która nie jest częścią jakiegoś większego bytu, lecz całością - osobą. Nie da się jej sprowadzić do niczego, co znajdujesz w świecie. Nie pojmiesz jej żadną myślą i nie wyrazisz żadnym słowem.

Na tym poziomie poznajesz całą swoją istotą - intuicyjnie. Poznajesz siebie, poznajesz misję na to życie, i cała masę innych rzeczy, których nigdy nie poznasz gdzieś indziej.

Czytany 1160 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 marzec 2018 07:49
Paweł Karwat

www.MuninSzaman.pl - Huna: usługi indywidualne, uzdrowicielskie, na dystans, kursy online i lokalne. Twórca i właściciel Naturonetu.

Nazywam się Munin (Paweł Karwat) i zajmuję się Huną - tak dla własnych celów, jak i w usługach dla Klientów oraz w nauczaniu. Jestem uczestnikiem Projektu Aloha organizacji Aloha International (zobacz wpis do katalogu nauczycieli i terapeutów Huny w Europie) założonej przez Serge'a Kahili Kinga, autora książek o Hunie popularnych na całym świecie, jak "Szaman miejski", "Bądź mistrzem ukrytego ja" czy "Natychmiastowe uzdrawianie". Swoje doświadczenia rozwijałem przez wiele lat, zarówno pracy nad sobą, jak z Klientami. Poznawałem wiele różnych metod, także z zakresu medycyny naturalnej i psychotroniki polskiej. Jestem także autorem książki o Hunie pt. "Ho'oponopono. Wprowadzanie wewnętrznej harmonii". Współpracuję z Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego "HOLISTYKA" w Lublinie. Prowadzę nieprzerwanie usługi uzdrowicielskie od 2012 roku.

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.