Uwaga

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej tytułem niewłaściwego zrozumienia materiałów zamieszczonych na tym portalu. Wszystkie informacje i porady mają charakter edukacyjny, a nie żadną formę leczenia. Artykuły nie mogą zastąpić wizyty u lekarza. Przed przystąpieniem do autoterapii należy skonsultować się ze specjalistą.

czwartek, 01 marzec 2018 07:59

Medytacja - najistotniejsze lekarstwo

Napisał

Czujemy się, nierzadko, skrajnie zagubieni w życiu.

I oszukujemy się tym, że osiągamy zewnętrzne sukcesy, iż wcale nie jest tak źle. Mamy pracę, rodzinę, klientów, oszczędności, różne luksusowe rzeczy, może nawet osiągamy sukcesy jako artyści, czyli ludzie z reguły subtelni i wrażliwi, ale coś w naszym wnętrzu nie gra. Mamy jedną, wielką dziurę w sercu.

Nic na zewnątrz nie zapełni tej dziury, nie wypełni pustki. Mnożenie doświadczeń, rzeczy w naszym posiadaniu, tzw. rozwój osobisty - to wszystko na nic. Ani partner, ani dzieci, ani nawet religia nie jest w stanie nam pomóc.

Dziura ta nie jest, także, kwestią złego stanu zdrowia. Wszystkie badania mogą wychodzić prawidłowo, a cierpienie trwa nadal.

Z czym tak naprawdę mamy do czynienia?

Odpowiedź jest prostsza, niż można by sądzić. Istotą tej wewnętrznej pustki jest BRAK SAMOŚWIADOMOŚCI.

Po prostu, idąc przez życie, nie kierujesz dostatecznej uwagi ku swojemu ja. Interesuje Cię to, co na świecie, może nawet skupiasz się na własnym ciele, emocjach i myślach. Nie zwracasz jednak świadomości do źródła - do własnej jaźni.

I nic się nigdy nie zmieni, zawsze będziesz czuł się chory i nieszczęśliwy, dopóki nie zrobisz tej istotnej rzeczy - nie zaczniesz OBSERWOWAĆ SIEBIE.

Możesz to robić w dowolnym momencie i czasie, ale dla ułatwienia i rozwoju głębszego doświadczenia zachęcam Cię do stosowania medytacji.

Mówiąc o medytacji, mam na myśli jej, jak to nazywam, klasyczny rodzaj. Medycyna klasyczna nakierowana jest na bezpośredni wgląd w swoje ja. Nie zajmuje się niczym więcej, co najwyżej jako wsparciem. Kluczem klasycznej medytacji jest obserwowanie siebie i budzenie samoświadomości.

Techniki bywają różne, oto przykładowa:

  1. Usiądź w wygodnej pozycji, oczy otwarte lub zamknięte, albo przymknięte
  2. Pozwól, by oddech się zrównoważył
  3. Zacznij spokojnie, na luzie kierować uwagę ku czakrze serca, czyli środkowi klatki piersiowej, na swoje ja
  4. Obserwuj to ja, tak jak obserwujesz wszystko inne
  5. Uświadamiaj sobie wrażenia, zjawiska, wzmacniając tak doświadczenie
  6. Skończ kiedy poczujesz, że wystarczy - możesz zacząć, dla bezpieczeństwa, od minuty lub dwóch

Kiedy nie masz kontaktu z samym sobą, nie wiesz kim jesteś i czego chcesz - tak życiu, jak i w tym momencie. Co chcesz robić, czego pragniesz, co i kto Ci odpowiada - jaki styl życia, jakie cele i dążenia.

Błądzisz - tak psychicznie, jak fizycznie.

Szukasz pomocy na zewnątrz, ale każdy jest bezradny, musisz pomóc sam sobie - dać sobie, wreszcie, należytą uwagę.

Czytany 922 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 marzec 2018 08:04
Paweł Karwat

www.MuninSzaman.pl - Huna: usługi indywidualne, uzdrowicielskie, na dystans, kursy online i lokalne. Twórca i właściciel Naturonetu.

Nazywam się Munin (Paweł Karwat) i zajmuję się Huną - tak dla własnych celów, jak i w usługach dla Klientów oraz w nauczaniu. Jestem uczestnikiem Projektu Aloha organizacji Aloha International (zobacz wpis do katalogu nauczycieli i terapeutów Huny w Europie) założonej przez Serge'a Kahili Kinga, autora książek o Hunie popularnych na całym świecie, jak "Szaman miejski", "Bądź mistrzem ukrytego ja" czy "Natychmiastowe uzdrawianie". Swoje doświadczenia rozwijałem przez wiele lat, zarówno pracy nad sobą, jak z Klientami. Poznawałem wiele różnych metod, także z zakresu medycyny naturalnej i psychotroniki polskiej. Jestem także autorem książki o Hunie pt. "Ho'oponopono. Wprowadzanie wewnętrznej harmonii". Współpracuję z Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego "HOLISTYKA" w Lublinie. Prowadzę nieprzerwanie usługi uzdrowicielskie od 2012 roku.

Więcej w tej kategorii: Medytacja - Twój jedyny informator »

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.