Uwaga

Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej tytułem niewłaściwego zrozumienia materiałów zamieszczonych na tym portalu. Wszystkie informacje i porady mają charakter edukacyjny, a nie żadną formę leczenia. Artykuły nie mogą zastąpić wizyty u lekarza. Przed przystąpieniem do autoterapii należy skonsultować się ze specjalistą.

piątek, 22 grudzień 2017 09:18

Haipule - forma podstawowa

Napisał

Słowo haipule znaczy: "ha" - oddech, "i" - afirmacja, "pu" - wyobrażenia, "le" - działanie.

Używa się tego określenia na oznaczenie modlitwy, haipule jednak w ramach Huny nie jest modlitwą, jeżeli przez modlitwę rozumie się kierowanie próśb do istot wyższych.

Haipule w Hunie to manifestacja swojej mocy w konkretnym celu. Można używać tej metody w dowolnym zamierzeniu, do uzdrawiania każdej sfery życia, w tym ciała i umysłu.

Oto sposób, na jaki można używać haipule w pewnej podstawowej postaci, bo mamy różne formuły oznaczone nazwą "haipule".

  1. Ha - w wygodnej pozycji ciała wykonaj głębokie oddychanie do momentu, aż poczujesz, że wystarczy i z myślą o celu, jaki chcesz zrealizować (poprawa relacji w związku, przyciągnięcie pieniędzy, uzdrowienie narządu).
  2. I - wypowiadaj do chwili, kiedy poczujesz, że wystarczy zdanie stwierdzające Twój cel, np. "jestem w związku ze swoją prawdziwą miłością", "mój narząd X jest sprawny", "jeżdżę samochodem X", "zarabiam X złotych netto".
  3. Pu - po skończonej afirmacji otwórz się na reakcję wyobraźni, zobacz budzące się w Twoim umyśle obrazy, wizje albo sam stwórz takie formy wyobrażeniowe.
  4. Le - dotknij serca i wypowiedz "stało się" lub odpowiednik tego, hawajskie "amama", czy też dowolną inną formułę zamykającą (choćby "amen"); inny sposób to przybranie pewnej pozycji ciała, zaciśnięcie pięści, panuje tu dowolność.

Ostatni z elementów oznacza także gotowość do rozpoczęcia intuicyjnych działań. Po haipule posłuchaj swojego serca na temat tego, co zacząć wprowadzać w życie, możesz też zasiąść do sporządzenia planu.

Ile czasu wykonywać każdy z elementów? Tyle, ile poczujemy. W Hunie należy uczyć się odczytywania wrażeń w chwili obecnej, jako że jest to czwarta z jej zasad, manawa, bez której nie dojdzie do manifestacji.

Ile razy w ciągu dnia? Tyle, ile poczujemy. Wracamy do manawy. Słuchajmy się siebie, tak jak w przypadku, gdy jesteśmy głodni i podświadomość przynosi nam wiedzę o tym, na co ma ochotę.

Wiele osób może podjąć temat, że haipule prowadzi do egoizmu, albo że cele mogą być szkodliwe. W momencie, kiedy odczytujemy wrażenia związane z afirmacją i celem dowiadujemy się, czy są one pozytywne, czy nie, czy jest w nich energia, świeżość, miłość, pewność, czy ich brakuje. Tylko te cele będą realizowalne, które wzbudzą w nas trzy ostatnie zasady Huny: miłość (błogość, dadzą radość, zadowolenie już w trakcie praktyki), pewność (poczucie, że mogę to osiągnąć, ba, że to osiągnę) i elastyczność (chodzi o podejście praktyczne: nie wiem jak, ale to się zrealizuje, gotowość do szeroko pojętego i spontanicznego, twórczego działania).

Coś, co nie może się wykonać albo co jest szkodliwe, nigdy nie wzbudzi w nas głębokiego entuzjazmu, nie będzie napawać pewnością i wiarą w siebie ani rwać do działania, a przynajmniej nic, co poddamy haipule, które opiera się na głębokich doświadczeniach jaźni, umysłu, energii i ciała, a nie płytkim i złudnym ego.

Złe, czyli szkodliwe cele realizuje się zawsze na siłę, przemocą, z premedytacją, mechanicznie, nie zaś w duchu radości, miłości, pewności i spontanicznej kreatywności.

Niewłaściwy cel sprawi, że haipule będzie dla Ciebie przykrą praktyką, praktyką pełną bólu, dyskomfortu i napięcia. Szybko taką praktykę odrzucisz, jako że okaże się ona nieznośna.

I jako że nie pojawi się w niej głębsza energia, mana, będzie ona nieskuteczna. Będziesz się czuł w trakcie praktyki jak ktoś, kto próbuje pchać stuwagonowy pociąg - nie zobaczysz żadnych perspektyw.

Huna jest raczej sztuką czucia, a nie powtarzania formuł.

Jeszcze jedno zagadnienie: jak dochodzi do manifestacji celów. Huna uczy o ciele energetycznym, czakrach (piko), wymianie energii i informacji na odległość (telepatia, telekineza). Wszystko dzieje się za sprawą osobowości, nie ma tu nic cudownego.

Jedną z dyscyplin próbujących ogarniać tę tematykę jest psychotronika.

Czytany 1298 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 styczeń 2018 07:51
Paweł Karwat

www.MuninSzaman.pl - Huna: usługi indywidualne, uzdrowicielskie, na dystans, kursy online i lokalne. Twórca i właściciel Naturonetu.

Nazywam się Munin (Paweł Karwat) i zajmuję się Huną - tak dla własnych celów, jak i w usługach dla Klientów oraz w nauczaniu. Jestem uczestnikiem Projektu Aloha organizacji Aloha International (zobacz wpis do katalogu nauczycieli i terapeutów Huny w Europie) założonej przez Serge'a Kahili Kinga, autora książek o Hunie popularnych na całym świecie, jak "Szaman miejski", "Bądź mistrzem ukrytego ja" czy "Natychmiastowe uzdrawianie". Swoje doświadczenia rozwijałem przez wiele lat, zarówno pracy nad sobą, jak z Klientami. Poznawałem wiele różnych metod, także z zakresu medycyny naturalnej i psychotroniki polskiej. Jestem także autorem książki o Hunie pt. "Ho'oponopono. Wprowadzanie wewnętrznej harmonii". Współpracuję z Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego "HOLISTYKA" w Lublinie. Prowadzę nieprzerwanie usługi uzdrowicielskie od 2012 roku.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.